Čo je Euphoria?

Original: http://www.rapideuphoria.com/hotnew.htm

Euphoria je jednoduchý, flexibilný a ľahko naučiť programovací jazyk. To vám umožní ľahko a rýchlo vytvárať programy pre Windows, DOS, Linux a FreeBSD. Eufória bola prvýkrát vydaná v roku 1993. Od tej doby Rapid Deployment Softvér sa neustále ho zlepšovať pomocou rastúci počet nadšených užívateľov. Hoci Euphoria poskytuje kontrolu index, neinicializovaný variabilný kontrolu a mnoho ďalších run-time kontroly, je veľmi rýchly. Ľudia ju použiť k vývoju programov Windows GUI, vysokorýchlostné hier v systéme DOS, a programy Linux/FreeBSD X Windows. Je tiež veľmi užitočné pre CGI (webový) programovanie.

Koľko to stojí?

Balíček Euphoria je teraz úplne zadarmo, a balíček sťahovanie dokonca obsahuje úplný, otvoreným zdrojovým kódom. Dary sú prijímané.

Čo používatelia Euphoria hovoria...

Euphoria výrazne zvýšila svoju produktivitu tým výrazne znižuje čas potrebný pre vývoj!

Vincent H. - Oregon, USA

Hovoril som s chlapom na hru programovací fórum o eufórie a on potreboval nejakú pomoc, tak som rýchlo skontrolovať dokumentáciu opraviť svoj kód a zistil, že eufória bol veľmi, veľmi dobrý jazyk. Má silu a dobrú ALGOL/BASIC syntax podobné ktorá ma zahnutý od tej doby.

Derek Newhall - Falmouth, Massachusetts

Som použil PowerBASIC niekoľko rokov, a bol spokojný so svojimi verziami DOS. S prvými verziami Windows od PowerBASIC, bol som nespokojný, ale som nenašiel iný jazyk, ktorý by lepšie uspokojovať svoje potreby. V tej dobe som čítal o Euphoria na comp.lang.basic.powerbasic. Po vyskúšaní eufória, podľahol som sa svojím vysokým potenciálom návykové. :-)

Juergen Luethje - Berlin, Germany

Vybrali sme programovacieho jazyka eufórie, ako jazyk pre podporu našich laboratórnych cvičení v kurze. Jazyk bol vybraný pre svoju jednoduchosť príkazov, ale výkonný všestrannosti. Naším cieľom je vyvinúť stručné a presné algoritmy (sada krokov), ktoré riešia matematické problémy. Nechceme, aby sa stal zahltení programovací paradigma, ktoré mraky naším hlavným cieľom. Pokúsime sa prihlásiť k princípu KISS.

Prof. Kuntz - Mathematics Department, Monmouth University (New Jersey)

Keď som zistil Euphoria v roku 2000, bol som veľmi zaujíma, pretože som nepotreboval špecifikovať druh každej premennej (čo bolo pre mňa niečo nové). Ďalšia vec je, že kód je * veľmi čitateľný * a ja som nemal žiadny problém s pochopením kód druhých. Naučil som sa to počas niekoľkých dní. Okamžite som informoval o jazyku som práve zistila, že moje priateľov. Za to, že všetko, čo som potreboval vedieť, bolo, ako knižnice tretích strán pracoval. V eufória, neexistuje nič ako komplikované syntax alebo výnimiek.

Randy Sugianto - Indonesia

Náhodou som sa, aby sa niečo v JavaScripte, a potom sa ho eufória a ukončená bola o toľko rýchlejší. Potom som robil niečo v jazyku C ++, a to bolo tiež tak oveľa rýchlejší (rýchlejší vývoj). Rovnaký príbeh s VB, a niekoľko ďalších. A ja som rád hrať asi v DOSe, rovnako ako Windows, a to všetko bolo v EÚ spoločne tak, aby dlhý príbeh krátky, len som sa stal závislý a rehabilitácie (všetci moji C priateľov robí zásah i) Nevedel " t dostať ma očistiť. Nemyslím si, že môžem skončiť teraz. Použitie C je vytriezvenie skúsenosť, ale EÚ môže byť použitý, a nevyžadujú takú dôkladnú pozornosť k detailom, že sa stane ako druhá prirodzenosť, aby program ako hovoriť.

Daniel Kluss - Las Vegas, Nevada

Uvedomil som si programovanie v mojich neskorých štyridsiatych rokoch, a učil sám základy QBasic zo zvedavosti a záujmu, s ktorým som napísal niekoľko malých, jednoduchých programov pre svoju osobnú potrebu. Potom som začal učiť sám základy C/C++. Zistil som, že v najlepšom prípade som mohol kopírovať len jednoduché programy ukážkovej z "Teach sám" knihy Čítal som - bol som schopný dokončiť všetky bezchybné programy, ktoré som mohol použiť. Hľadal som na webe pre alternatívne programovací jazyk, a narazil Python, Perl, Java a tak ďalej - a tiež Euphoria. Myslel som, že keď Euphoria naozaj "jednoduchšie, než Basic", "silnejší ako C++", a zadarmo, potom by to mohlo byť tak akurát pre mňa. Spočiatku som bol priťahovaný k zdanlivo okrajových veci - dokumentáciu bolo jasné, stručné a presné; ste hovoril o flexibilitu a jednoduchosť jazyka; Zdalo sa, že budete byť hrdí na jazyku; budete sa zdalo byť veľkorysý v tom, čo ste dali zadarmo. Bol som *veľmi* pomáhal David Gay je "Sprievodca pre začiatočníkov k Euphoria"; to naozaj mi pomohol pochopiť a oceniť jazyk oveľa lepšie. Ostatné Euphorians - a vy sám - bol veľkorysý, priateľský, a pacient kedykoľvek som otázky, však triviálne. Toto palivo moju dôveru a povzbudil ma pretrvávať s jazykom. Môj vzťah s Euphoria bola "uzavretá", keď som začal písať plné, pracujúcich, netriviálne programy. Boli sofistikovanejšie než moje predchádzajúce úsilie s QBasic, jednoduchšie koncepciu, ale nie nevyhnutne ťažšie písať. Zrátané a podčiarknuté: moje programy pracovali a boli bez chýb! Baví ma používať Euphoria; Mám rád programovanie s ním. To mi pomohlo pochopiť, premyslieť a používať mnoho programovacích konceptov (i OOP!); a ja som musel odnaučiť nič, čo by Euphoria ma naučil. Na konci dňa (no ... štrnásť dní), môžem napísať program, ktorý pracuje, je bez chýb, a robí svoju prácu. Som stále nadšený registrovaný užívateľ, a plne v úmysle zakúpiť upgrade. Ďakujem za "šťastné skúseností s programovaním". :)

Alex Caracatsanis - Mildura, Australia

Ako sa môžem dozvedieť viac?

Oficiálne dokumentácie:

Mali by ste začať tým, prezeranie súboru README. Kompletná sada dokumentácie súborov vrátane Euphoria referenčné manuál, databázový systém Euphoria (EDS) a Euphoria C Translator je k dispozícii na týchto webových stránkach. Môžete ho zobraziť, prehľadávať, a stiahnite si ju ako súčasť balíka Public Domain Euphoria.

Dokumentácie tretích strán:

Viac dokumentácia a návody sú uložené v archíve.

Hľadanie EUfórum:

Môžete vyhľadávať 11 rokov (viac ako 80.000 správ) diskusií na Euforum - Euphoria Správa Nastúpi.

Najčastejšie Kladené Otázky (FAQ) o Euphoria:

C. K. Lester Texase, vyvíja FAQ pre Euphoria.

Články o Euphoria:

Mark Gibbs je Euphoric o Euphoria v Network World

Jonas Temple vyvinutý ŽABA Euphoria. Je to nástroj databázy pre použitie s IBM iSeries. Jeho najnovšia verzia používa novú funkciu multitasking eufória 3.0 je.

Th redaktori 3D2F.com nedávno povedal (január 2008), ktorý Euphoria robí vývoj softvér ľahko.

Ostatné...:

Zistite, čo ľudia hovoria o Euphoria na Download.com.

Dovoľte mi spustiť vzorového program

Pre rýchly Windows akčná hra, písaný úplne v eufórii check-out Squid Blaster (5.7MB) od Liquid Nitrogen. (Pozri časť Hry Archíve pre ďalšie výborné hry.)

Pre niektoré ohromujúce 3D animácie, pozri Mark Brown Horde3D pre Euphoria.

Insight Concepts vydala dve rôzne komerčné programy, napísané v Euphoria:

  • Plášť
  • Rým a Verse

a viac nedávno, Egisca vydala Nexus Radio, a dokonca majú Televíznu reklamu na to. Vo všetkých troch prípadoch sa konečný produkt bol preložený do C pomocou Euphoria k C Prekladateľ, a potom zostavujú s optimalizácia kompilátor C.

Tento web obsahuje viac ako 1900 Euphoria programy pre Windows, DOS, Linux a FreeBSD, vzťahujúce sa na mnohé aplikačné oblasti. Pozri Nedávne Príspevky Užívateľa a stránky Archívu. Väčšina programov prísť s plným zdrojovým kódom, a budete musieť stiahnuť zadarmo Public Domain Euphoria balíček pred ich spustením.

Ak by ste chceli dať Euphoria na svoje obľúbené freeware/shareware stránky, môžete použiť tento pohodlný súbor PAD:

http://www.RapidEuphoria.com/euphoria_pad.xml

Musíte len dodať vyššie uvedenú adresu URL na webe shareware, a v niektorých prípadoch budú tiež požiadať, aby ste vybrať najlepší kategóriu (napríklad "programovacie jazyky", "programovacie nástroje" atď).