Sartaj Sahni

Original: http://www.cise.ufl.edu/~sahni/

Sartaj K Sahni

Významným Profesorom Počítačových a Informačných Vied a Inžinierstva
University of Florida

E-mail: sahni@cise.ufl.edu
Telefón: 352-450-1490
Fax: 352-392-1220

Snail mail: University of Florida, CISE Dept., CSE 301, Gainesville, FL 32611


Sartaj Sahni je významným profesorom počítačových a informačných vied a inžinierstva na University of Florida. Je tiež členom Európskej akadémie vied, partnerský IEEE, ACM, AAAS a superpočítač ústav Minnesota, a Distinguished absolventa indického inštitútu technológie, Kanpur.

V roku 1997 mu bola udelená Taylor L. Booth Education Award IEEE Computer Society "za zásluhy a výpočtovej techniky vzdelávania v oblasti dátových štruktúr, algoritmy a paralelné algoritmy", av roku 2003 mu bola udelená IEEE Computer Society W. Wallace McDowell Award "za prínos k teórii NP-ťažkých a NP-úplných problémov". Dr. Sahni bola udelená ACM Karl Karlströmovi Vynikajúci pedagóg Award 2003 za "vynikajúce zásluhy výpočtovej vzdelávania prostredníctvom inšpirovaného učenia, vývoj kurzov a osnov pre dištančné vzdelávanie, príspevky do odborných spoločností, a authoring významné učebnice v niekoľkých oblastiach, vrátane diskrétne matematiky, dátové štruktúry, algoritmy a paralelné a distribuované výpočtovej". V roku 2016, Dr Sahni získal technický výbor IEEE na Scalabale Computing (TCSC) Award for Excellence v Scalable Computing pre "zásadné príspevky k škálovateľné výpočtovej techniky a vedenie v službe škálovateľný výpočtovej komunita".

Dr. Sahni Publikoval viac ako tristo osemdesiat výskumných prác a písomné 15 textov. Má 14 Amerických patentov. Jeho výskum publikácie a patenty sú na návrh a analýzu efektívnych algoritmov, paralelné výpočty, prepájanie sietí, automatizácia návrhu, a lekárskych algoritmov. Ten je v súčasnosti Editor-in-Chief ACM Computing Surveys a je členom redakčnej rady 17 ďalších časopisov. Je tiež členom riadiaceho výboru niekoľkých medzinárodných konferenciách.

Oblasťou špecializácie

1. Sekvenčné a paralelné dátové štruktúry a algoritmy.

2. Plánovanie.

3. Optimalizácie.

4. VLSI CAD.

5. Výpočtová geometria.

6. Spracovanie obrazu.

7. Lekárske aplikácie.

8. Sieťové algoritmy.

Vzdelanie

Ph.D., Computer Science, Cornell University, 1973.

M.S., Computer Science, Cornell University, 1972.

B.Tech. (Elektrotechnika), Indian Institute of Technology, Kanpur, 1970.Some resources:
Elelur