Často kladené otázky o IrfanView

Original: http://www.irfanview.com/faq.htm


O: Existuje priama sťahovanie súvislosť pre IrfanView a Plugins?

R: Áno, odkazy sú k dispozícii už niekoľko rokov na mojich webových stránkach.

Pre IrfanView: pozri webové stránky IrfanView: Iné sťahovanie stránok a Prejdite na koniec stránky (Alternatívna odkazy) alebo kliknite tu.

Pluginy: viď strana Plugins moduly, alternatívny odkaz.

Niektoré dôležité Infos:

1) Prosím, buďte opatrní pri sťahovaní IrfanView zo softvérových miest, ktoré nie sú uvedené na stránke stiahnutie.

2) Niektoré stránky používajú vlastné/neznáme sťahovače, ktoré môžu obsahovať škodlivý softvér alebo požiadať, aby ste zaplatiť za (zdarma!) Na stiahnutie.

3) Pôvodný súborov a SHA-kontrolné súčty IrfanView Plugins a inštalátora sú viditeľné na stránke stiahnutie.

 

O: Želim ustvariti CD-ROM s slikami in bom dal IrfanView na CD-ju. Kako lahko začnem IrfanView je Slideshow ko vstavite CD v pogon?

R: Môžete vytvoriť buď samostatne bežiaci EXE súbor prezentácie (v dialógovom okne Prezentácia) alebo môžete skopírovať pôvodné súbory na CD a použiť súbor TXT. Prečítajte si stránku súboru pomocníka "Ako spustiť slideshow IrfanView z CD?" pre príklady.

 

O: Generic problem z video datotek: Če sem poskusil igrati nekaj AVIS, dobim sporočilo o napaki "Video ni na voljo, ne more najti XYZ raztezovalnika"!

R: Správna video kodek nie je nainštalovaný, skontrolujte tieto stránky pre pravú kodek (pozri v menu image-> Informácie pre názov kodeku):

Free-Codecs.com
All Codecs and Decompressors
Codec-Guide
www.FOURCC.org - Video Codec Definitions
Microsoft Codecs
VideoHelp.com

Dobrý Codec Pack je K-Lite Codec Pack, obsahuje najpopulárnejšie video/audio kodeky.

 

O: Kako zmanjšati shranjeno velikost datoteke od XX do YY KB?

R: Neexistuje žiadne riešenie, jedným kliknutím na to, je mi ľúto.

1. Otvorte obrázok.

2. Choď na menu image-> Resize/převzorkujte a znížiť rozmery obrazu v pixeloch.

3. Choď na menu Súbor-> Uložiť ako, vyberte JPG a uložiť ako nový súbor (pozri aj JPG uložiť možnosti, ako je: nižšej kvality JPG, zrušte EXIF, atď.).

4. Pozrite sa na veľkosť súboru nového súboru. Ak sa stále príliš veľký, zopakujte kroky, pomocou menšiu veľkosť pixelu a/alebo nižšej kvality atď

X. Pre veľa snímok, pomocou Súbor-> dávkovú konverziu, Pokročilé voľby.

Poznámka: od verzie 4.20 bola povolená nová JPG uložiť voľba: Nastaviť veľkosť súboru. musí byť nainštalovaný IrfanView pluginy.

 

O: Problém: Od včeraj, IrfanView prikazuje vse moje slike, črno/belo! Zakaj?

R: Možnosť zaťaženia JPGs "Load ako odtiene šedej" in "Vlastnosti-> JPG/PCD/GIF 'je aktivovaný, prosím, zrušte!

Poznámka: v dialógovom okne Save, pozri formát JPG možnosti ukladania. Voľba "Uložiť ako v odtieňoch šedej" nesmie byť aktívny.

 

O: Problém: IrfanView ni mogoče prebrati imen datotek/poti v kitajski, japonski, poljski itd znakov.

R: Aktivujte si prosím UNICODE plugin v Properties (Vlastnosti) -> Languages (Jazyky).

 

O: Kako uporabljati JPG lossless operacij (Rotation, IPTC, Komentar) v svežnjih?

R: Spustite okne miniatúr, otvorte priečinok s JPGs, vyberte mnoho JPGs a vidieť v náhľade menu Súbor JPG Lossless Operácie -> Lossless transformácie s vybranými palcami. Poznámka: Možnosť automatického otáčania funguje iba v prípade, že je orientácia značka EXIF riadne uložená (nie vľavo hore).

 

O: Ali obstaja prenosni IrfanView različica (za ključe USB, CD-ji itd)?

R: Áno, každý IrfanView verzia je prenosný. Môžeš:

1. Skopírujte existujúcej inštalovanej zložky / IrfanView na USB flash disk (odporúčané), alebo

2. Použite normálny inštalačný program a nainštalovať IrfanView do zložky USB flash disk, alebo

3. Pomocou verzie ZIP a rozbaľte do zložky USB.

(Poznámka: ZIP verzia IrfanView je vždy k dispozícii na webových stránkach odkaze Ďalšie stiahnutie stránky v dolnej časti stránky).

 

O: Kako lahko IrfanView kot privzeti gledalca?

R: Spustenie IrfanView, choďte na "Vlastnosti-> Rozšírenie" a spojiť svojich druhov.

 

O: Problém: Če bi prihranili nekaj slik kot JPG in nastavite možnost za velikost datoteke, dobim sporočilo shraniti napaki. Zakaj?

R: Nemôžete dostať akúkoľvek možnú veľkosť súboru pomocou kompresie JPG. JPG súborov/ obraz nemožno uložiť menšie než JPG/obrazu s kvalitou 1, znamená, že existujú určité obmedzenia, pokiaľ ide o minimálne veľkosti JPG súboru. Ak nastavíte menšiu veľkosť súboru ako JPG (s kvalitou 1) môže stlačiť, zobrazí sa chybové hlásenie. Ak chcete dosiahnuť požadovanú veľkosť súboru, musíte najprv zmeniť veľkosť obrazu (zmenšiť rozmery obrazu v menu: image-> Resize) alebo zakázať voľbu veľkosti súboru a uložiť iba pomocou kvalitu JPG.

 

O: Zakaj je RAW nakladalne počasi (Camera RAW formatov, npr CR2)?

R: To závisí ktorý RAW možnosti plugin sú používané v "Vlastnosti-> Zásuvné moduly". Možnosť náhľad je najrýchlejší, Half-size je veľmi jednoduché a ak sú obaja deaktivované: plne RAW snímok je vložený => veľmi pomalé.

 

O: Zakaj so nekateri urejanje meniji ali meni rdeče oči zatemnjena?

R: Veľa možností úprav či redukcia červených očí funguje len na výbery. najprv vytvoriť výber (obrys obdĺžnik) v obraze pomocou ľavého tlačidla myši.

 

O: Kako rešiti slik po dátumu snímania?

R: Otvorené okno miniatúry a vložte zložku. Pozri menu miniatúry radenia, použite zoradiť podľa dátumu EXIF.

 

O: Kako uporabljati serije pretvorbo/preimenovati razvrstiti rezultat slike v mape z dátumom prijatého v imenu mape?

R: V dialógovom okne Batch, môžete použiť zástupné symboly v názve výstupného adresára. Ak nastavíte názov adresára ako "C:\\sorted images\\$E36868(%Y_%m_%d)\\", budete ukladať súbory mať za následok zložiek s dátumom-zaujatý (formát: YYYY_MM_DD) v názve zložky, ako "C:\\sorted images\\2011_06_23\\".

 

O: Kako lahko serije preimenovanje "JPG" datoteke na "jpg" (nižji končnice primeru)?

R: V dialógovom okne Batch konverziu pomocou premenovanie tvare: $N.jpg (Uistite sa, že majú len JPG vybraný/pridané do zoznamu vstupného signálu).

 

O: Kako lahko dodam ozadje zvok za avtomatsko slideshow ali EXE/SCR?

R: V dialógovom put slideshow/pridať súbory MP3 do zoznamu slideshow súborov, zvyčajne na začiatok alebo pred obrazom. MP3 súbor sa hrá až to skončí, alebo až budúci MP3 je načítaný zo zoznamu súborov. IrfanView Plugins by mali byť tiež inštalovaný, aspoň MP3 PlugIn.

 

O: Zakaj ne morem se pomaknite veliko, povečavi (večji od zaslona) slike v celozaslonskem načinu uporabe puščica/strani ključe?

R: Buďto je obraz nie je v skutočnosti väčší ako displej alebo možnosť Vlastnosti-> Prehliadanie / Editace-> Prejsť na ďalšiu snímku ... aktívne, prosím označením.

 

O: I prenesli IrfanView (ali vključkov), ampak ko sem jo zažene, dobim sporočilo "To ni veljaven Win32 aplikacija"?

R: Táto správa je zobrazená na poškodené/neúplnej EXE súborov, pravdepodobne chyba sťahovanie. Znovu stiahnuť, skúste iný zrkadlo alebo umiestnenia.

 

O: Zakaj je shranjena datoteka JPG veliko večji od prvotnega JPG datoteke?

R: Veľkosť JPG súboru závisí predovšetkým na JPG uložiť kvalitu, v dialógovom okne Možnosti Uložiť. Normálna kvalita je 75 alebo 80, vyššie hodnoty budú produkovať väčšie výsledné súbory.

 

O: Je IrfanView združljiv z Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Vista / XP 64 bit?

R: ÁNO, rovnako ako pravdepodobne 95% všetkých 32 bitových programoch.

 

O: Ako môžem vytvoriť výber s presným veľkosti alebo pomere?

R: Pozri v menu: Úpravy -> Vytvoriť výber vlastného orezanie (alebo iné výberové menu).

 

O: Ako sa môžem pripraviť svoje fotografie (formát 2:3 atď.) Za správne (bez orezania alebo biele okraje) pri použití pre fotolaborato?

R: Väčšina foto tlačové služby používať formáty 3:2 alebo 2:3 (10x15 cm alebo 4x6 palcov) na fotografiách.

Ak vaše snímky (napríklad z kompaktného digitálneho fotoaparátu) sú 4:3 alebo 3:4 (pozri image-> Info menu v IrfanView, pomer veľkosti originálu), mali by ste lepšie orezať požadovanú oblasť obrazu vo formáte 3:2 alebo 2:3 a vytlačte orezanú časť obrázka. Udalosti:

1. Otvorte snímku v IrfanView (pozri image-> Informácie, či je pôvodná veľkosť nie je už 3:2 alebo 2:3).

2. Choď na menu: Edit-> Vytvoriť maximalizovaného výber. Pre krajinu obrazy používajú 3:2, pre portrétne snímky použiť 2:3.

3. Pozri obdĺžnik výberu. Ak ho chcete presunúť, použiť buď myšou (pravé tlačidlo myši kliknúť dovnútra výberu) alebo šípkami na klávesnici.

4. Pri výbere je v poriadku, použite buď ponuku: Úpravy-> Orezať a potom File-> Save-alebo lepšie: Možnosti-> JPG Lossless orezanie, na uloženie vybraného obrázku.

 

O: Ako môžem označiť súbor pri prezeraní?

R: Pozri súbor pomocníka stránku skratkové klávesy. Označiť súbor X, odznačiť jeden s SHIFT + X, použite SHIFT + Q, čím sa zobrazia všetky označené súbory v okne miniatúr.

 

O: Ako môžem vložiť ďalšiu obraz do aktuálnej snímky?

R: Prvá kópia obraz (ktorá by mala byť vložená) do schránky, napr. V inom prípade IrfanView. Teraz otvorte pravý obrazu, použitia myši a vyberte obdĺžnik (alebo použite: Úpravy -> Vytvoriť vlastnej voľby) a ak teraz používať: Úpravy -> Vložiť, obraz zo schránky bude vložený do výberu. V Vlastnosti-> editáciu, môžete nastaviť, aby sa zmestili, alebo natiahnuť vložený obrázok do výberu.

 

O: Prečo sú IrfanView miniatúry obrázkov nie je jasné?

R: Pozri miniatúry Windows volieb menu/dialógu. Deaktivujte voľbu "Load EXIF náhľadov pre JPEG".

 

O: Ak začnem IrfanView v systéme Windows 7, systém sa ma spýta, zakaždým o začatí ako správca, prečo?

R: Niekto, nie IrfanView, nastavenie vlastností programu "Spustiť ako správca". Zakážte túto možnosť (kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu IrfanView/EXE, vlastnosti, karta: Kompatibilita) a spustite IrfanView normálne. Vlastne nie možnosť by mala byť vybraná v karte Kompatibilita pre IrfanView.

 

O: Ako môžem zmeniť ikonu IrfanView asociáciou?

R: Prejsť na Vlastnosti -> Extensions a vyberte tlačidlo ikon. Tu si môžete nastaviť inú ikonu (y) pre pridružené typy súborov.

 

O: Problém: Ikony na mojom desktope sú zlé, všetky vykazujú IrfanView/Firefox/etc. ikonu. Ako to môžem opraviť, že?

R: To je zvyčajne problém so združením LNK súborov, ktoré nie sú spôsobené IrfanView. Prejdite na Google a hľadať napríklad "LNK asociácie oprava". Pravdepodobne budete mať niekoľko hitov pre stránky, ktoré ponúkajú súbor .reg pre LNK oprava. Tu sú niektoré stránky:

1) LNK fix for Windows 7: http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/
2) Microsoft Knowledge Base
3) How to Rebuild the Icon Cache in Windows Vista and Windows 7
4) A Utility to Unassociate File Types in Windows 7 and Vista
5) File association fix for windows 7
6) Default File Type Associations - Restore 

 

O: Dávkové konverzie: Ako môžem uložiť výsledné súbory v priečinku pôvodnej/zdroj (aj keď sú používané súbory z niekoľkých vstupných podpriečinkov)?

R: K dispozícii sú 2 metódy:

Metóda 1) Nastavte hodnotu pre šarže cieľového priečinka (adresára výstup) na: $D (nahradzujúci pôvodné zložky súboru).

Metóda 2) Použite Pokročilé voľby dávkové, aktivujte voľbu Vytvoriť podpriečinky v cieľovej zložky. Ako cieľové zložky (hlavný dialógové šarže), nastaviť koreňovom priečinku vstupných súborov, napr. C:\\, ak sú všetky vstupné súbory sú umiestnené na jednotke C.

Dôležitá poznámka: Ak chcete prepísať pôvodné súbory (ak je použitý rovnaký názov výstupného súboru a formát), máte tiež aktivovať dialógové voľbu Advanced Batch: Prepíše existujúce súbory. Dávajte pozor na prepísanie!

 

O: Problém: Od včerajška IrfanView ukazuje všetky zábery skreslené/pretiahol! Prečo?

O: Problém: Keď som sa zmeniť veľkosť/prevzorkovat obrázok, veľkosť snímky sa nemení. Prečo?

R: Voľba menu Pohľad ako "Fit obrázkov na plochu" je aktivovaný (alebo podobný pohľad ako voľba), prosím zrušte a skúste inú voľbu zobrazenie, napr. 1: 1 pre zobrazenie pôvodnej veľkosti.

 

O: Ako extrahovať obrázky z EXE prezentáciu?

R: Spustite EXE a stlačte F1 so žiadosťou o pomoc. Použiť E klávesové skratky pre extrakciu.

 

O: Ako zmeniť JPG IPTC/Komentár data pre mnoho obrazov (dávkový režim)?

R: V okne Miniatúry vyberte mnoho obrázkov JPG/súborov a použite ponuku JPG Lossless Operácie sadu IPTC dáta/komentár k vybraným palcu. Údaje za prvý záber sa aplikuje na všetky súbory. Dialóg IPTC ponúka ďalšie možnosti.

 

O: Sú možnosti editácie JPG pre IPTC/Komentár bezstratové?

R: Áno, bude obraz sám o sebe nie je skomprimovaný.

 

O: Ako môžem použiť IrfanView nastaviť náhodný súbor z priečinka/zoznam súborov ako tapety?

R: Použite možnosti príkazového riadka: /random a /wall, nastavte i_options.txt pre príklady.

 

O: Ako môžem načítať požadovanú iba typy súborov pri prezeraní?

O: Ako vylúčiť niektoré prípony súborov (napr. TXT) z prehliadania adresára?

O: IrfanView nemožno načítať napr. CR2 súbory, ale súbory nie sú zobrazené v okne miniatúr?

R: Prejsť na Vlastnosti -> Rozšírenie, upravte prípony súborov v typy poľa Načítať vlastné súborov; Vymažte nepotrebné alebo pridať špeciálne (ale podporovaný!) Rozšírenia.

 

O: Problém: Ak mám znížiť farebnú hĺbku na 8 alebo menej BPP, uložený súbor JPG je vždy 24 BPP?

R: Upozorňujeme, že JPG možno len uložiť ako 24 BPP alebo 8 BPP v odtieňoch šedej. JPG neumožňujú iné hodnoty BPP. Ak chcete iné hodnoty BPP, použite formáty ako JPEG, TIFF, BMP atď

 

O: Ako môžem zmeniť na ikonu na ploche pre IrfanView?

R: Ide o štandardné funkcie Windows. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu na ploche, potom "Vlastnosti". Teraz môžete nastaviť inú ikonu (Zmeniť ikonu), alebo odstrániť / zmeniť klávesovú skratku pre spustenie programu.

 

O: Ako môžem nahrať typy súborov bez akéhokoľvek predĺženia počas prehliadania?

R: Prejsť na Vlastnosti -> Rozšírenie, upravte prípony súborov v typy poľa Načítať vlastné súborov; pridať | Na konci, vytvoriť prázdny záznam pobočky. Voliteľné: ísť do Vlastnosti -> Spracovanie súborov a zakázať možnosť: Opýtajte sa premenovať ak nesprávne predĺženie.

 

O: Ako vytlačiť len časť obrazu?

R: Použite ľavé tlačidlo myši a vyberte požadovanú časť v obraze, potom použite menu tlače.

 

O: Ako zaťaženie PDF súbory v IrfanView?

R: Nainštalovať IrfanView a pluginy. Nainštalovať Ghostscript napr. tu.

 

O: Ako tlačiť veľké množstvo súborov (šarže tlače)?

R: V okne Miniatúry, môžete si vybrať mnoho snímok / súborov a pomocou menu tlače vybrané súbory ako jednotlivé obrazy.

 

O: Ako môžem pridať bublinu/balon do obrazu?

R: Prvá nájsť nejaké pekné/prázdna bublina/balónom obrazov, napr. Na miestach, ako: http://openclipart.org/detail/38593 alebo podobných webových stránok (vyhľadávanie na Google "bublinu balónom"). Získate najlepšie výsledky, ak máte také balónom snímok uložených ako priehľadné PNG. Teraz môžete pridať balon obraz do normálneho obrazu pomocou menu: Úpravy-> Vložiť prekrytie/vodoznak obrazu. Neskôr si môžete vybrať vnútrajšok balóna/textového poľa a vložte text do balóna.

 

O: Ako otvoriť aktuálne IrfanView súbor v Prieskumníkovi Windows?

R: Môžete definovať Windows Explorer ako jeden z externých editorov (Vlastnosti-> Ine). Správny príkaz je podobný: explorer "/n,/select,"%1

 

O: Ako tlačiť veľký počet snímok na jednu stránku?

R: V okne Miniatúry, použite menu vytvoriť kontaktné list z vybraných palcami. Obraz (y) Výsledok je možné vytlačiť alebo uložiť.

 

O: Je IrfanView kompatibilný s Windows 95 alebo 98?

R: Áno, IrfanView je kompatibilný so všetkými verziami Win9x- a novšie Windows. Win9x znamená: Windows 95, 98, 98 SE a Windows Me.

 

O: Existuje spôsob, ako robiť dávkové skenovanie, bez toho by mal ADF skener?

R: Áno, zrušte voľba v menu: Súbor -> Acquire / dávkové skenovanie -> close dialóg TWAIN po získaní obrazu.

 

O: Ako používať Unicode (napríklad čínsky) textu v dialógovom okne Insert-Text?

R: Prejdite do Ovládacích paneloch Windows, regionálnej a Nastavenia jazyka (Advanced Settings) zvoľte "čínsky" pre doplnkovú "Jazyk pre programy bez podpory kódovania Unicode".

 

O: Problém: Keď sa pokúsim zahrať Avis, dostanem chybovú správu "Video nie je k dispozícii, nemožno nájsť dekompresor MJPG"!

R: Metóda 1: Choď na "Vlastnosti -> Video" a aktivujte voľbu: "Použiť DirectShow pre prehrávanie".

Metóda 2: je nutné nainštalovať MJPEG (Motion JPEG) video kodeku. Skúste tieto stránky:

Free-Codecs.com - Download Motion JPEG Codec
MainConcept - Motion JPEG Codec Software Video Compression
Morgan M-JPEG codec
www.FOURCC.org - Video Codec Definitions

 

O: Problém: Keď sa pokúsim zahrať AVI a MPG s IrfanView, vždy som si chybové hlásenie "MMSYSTEMxxx, žiadne zariadenie..."!

R: Prosím, hľadajte na http://www.microsoft.com pre Viac informácií o počte správ. V niektorých prípadoch je k dispozícii oprava.

 

O: Ako môžem prehrať súbory vo formáte QuickTime (MOV) s IrfanView?

R: Ak chcete prehrávať všetky súbory QuickTime: nainštalovať Apple QuickTime, nainštalovať IrfanView pluginy. Aktivovať Quicktime plugin IrfanView v Vlastnosti -> Video/Zvuk.

 

O: Problém: IrfanView nezachráni nastavenie! Prečo?

R: K dispozícii sú 2 možnosti, prvý: Váš INI súbor (i_view32.ini) (alebo celú zložku IrfanView) je nastavená na hodnotu len pre čítanie, zmeňte to; Druhá: niektorí "smart" práčka/obnoviť náradie/plugins sú umývanie príliš veľa, vylúčte IrfanView súbory/priečinky z takýchto akcií. Môžete tiež presmerovať INI súbor do inej zložky (pozri nižšie ďalšiu otázku); tiež možné v priebehu inštalácie.

 

O: Problém: Tlačidlo Pridať v dialógovom okne slideshow/šarža nebude pridať zvolený súbor do zoznamu súborov.

R: Tam je "funkcie" Windows Explorer: Skryť prípony známych súborov. Prosím deaktiváciu tejto východiskovej (a hlúpy) možnosť Explorer zobrazovať súbory s ich skutočnými menami a rozšírenie!

 

O: Správa chyba: Okno s náhľadmi zrúti, keď mám veľa súborov v priečinku!

R: Toto je chyba Windows 9x/XP (teraz aj na Windows 7 64 bit => Modrá obrazovka, Windows chyba), max. počet súborov v priečinku je závislá na systéme. WinNT/WIN2K funguje dobre. Snažte sa rozdeliť súbory do niekoľkých zložiek.

 

O: Správa Bug: Keď som sa zachytiť video, prečo je čierna obrazovka?

R: Pokuse zakázať akceleráciu videa v Nastavenia -> Ovládací panel -> Obrazovka -> Riešenie problémov v priebehu obrazovky. Alebo spustiť druhú inštanciu hráča a pokúsiť sa zachytiť.

 

O: Správa Bug (Windows 9x): V okne s náhľadmi, keď kliknem na miniatúru, nič sa nedeje, obraz nebude zobrazený v hlavnom okne!

R: Starú verziu "comctl32.dll", aktualizujte túto súčasť Windows z domovskej MS, vyhľadávať aktualizácie comctl32.dll.

 

O: Problém: Keď dvojklikom na súbor, ktorý je spojený s IrfanView, dostanem chybové hlásenie "Nemožno nájsť súbor [cesta] alebo niektorú z jeho zložiek". Aký je problém?

R: Spustenie IrfanView, choďte na "Vlastnosti -> Rozšírenie" a pridružiť typy súborov znova.

 

O: Problém: PDF súbory uložené IrfanView potrebné poznať heslo pri nakládke. Prečo?

R: PDF uloženie nastavení nie sú nastavené správne. Pozrite sa na save-as Menu/Dialóg, Možnosti formátu PDF a nastaviť: záložke Všeobecné: "Žiadny náhľad potrebné"; Karta Zabezpečenie: Odznačte "Aktivovať zabezpečenie".

 

O: Správa chyba: IrfanView beží/začína veľmi pomaly na mojom systéme! Prečo?

R: Pravdepodobne starý antivírusový program alebo iný softvér beží na pozadí, čo spôsobuje také problémy. Skontrolujte, či váš systém.

 

O: Chyba správa: Šetrič obrazovky vytvorený IrfanView ukazuje len niekoľko obrazov a potom ukončí. Prečo?

R: Problém je spôsobený iným spusteným programom, ktorý zabíja šetrič. Skontrolujte, či váš systém.

 

O: Upgrade: Je nutné odinštalovať staršie verzie pred inštaláciou novšia verzia?

R: Nie nainštalovať novú verziu cez ľubovoľnú staršiu verziu. Po inštalácii, len osviežiť zväzy/voľby pod Vlastnosti -> Extensions.

 

O: Môžem použiť IrfanView na Linuxe?

R: Áno. Neexistuje žiadny natívny Linux verzie IrfanView. Avšak, môžete použiť IrfanView v spojení s programami Linux, ako je víno, Windows Linux emulátory a virtuálnych strojov založených na Linuxe. Vezmite si ZIP verziu IrfanView a rozbaľte ho alebo skopírovať existujúce zložky Windows IrfanView pre Linux. Je to jednoduchšie, pretože inštalačný program môže potrebovať ďalšiu dll Windows spustiť. Viď návod na obsluhu: IrfanView na Linuxe s Wine.

 

O: Môžem použiť IrfanView na Mac?

R: Áno, pravdepodobne. Neexistuje žiadny natívny Mac verzia IrfanView. Avšak, môžete použiť IrfanView v spojení s Mac program ako WineBottler/Darwina. Vezmite si ZIP verziu IrfanView a rozbaľte ho alebo skopírovať existujúci priečinka Windows IrfanView na Mac. Je to jednoduchšie, pretože inštalačný program môže potrebovať ďalšiu dll Windows spustiť.

 

O: Základné: Ako môžem previesť napr. BMP obraz/súboru k JPG?

R: Otvorte súbor BMP pomocou File -> Otvorte menu. Teraz prejdite na Súbor -> Uložiť ako menu vyberte JPG ako výstupný formát, nastaviť nový názov súboru/priečinka a ušetriť. Ak chcete previesť veľa súborov, použite dávkovú konverziu.

Pozri tiež toto video.

 

O: Základné: Musím IrfanView pluginy?

R: Pravdepodobne nie. Všetky základné možnosti/vlastnosti/plugins sú súčasťou štandardnej inštalácie IrfanView. Plugins spravidla obsahuje špeciálne formáty súborov. Ak budete potrebovať špeciálne zásuvného modulu bude IrfanView vám zobrazí chybové hlásenie a potom môžete / mali nainštalovať všetky ostatné pluginy.

 

O: Ako môžem pridať zvuk v pozadí na VCD (Video CD)?

R: To je hudba by bolo možné Tkhe WDC spetsifikation.

 

O: Má IrfanView obsahovať spyware alebo vírusy, atď?

R: NO. Ak váš antivírusový program hlási vírus alebo spyware v IrfanView stiahnuť z oficiálnych domovských stránok, mali by ste buď aktualizovať antivírusový program, alebo použiť lepšie.

 

O: Advanced: Ako definovať externého editora (SHIFT+E) o predĺženie?

R: V súbore INI, vytvoriť novú sekciu [CustomEditors]. Potom píšte na nový riadok a nastavte hodnotu o predĺžení, ako sú:

PDF = D:\\Software\\Foxit Reader\\Foxit Reader.exe ""%1""

alebo

PDF = D:\\Software\\Foxit Reader\\Foxit Reader.exe "-p "%1""

 

O: Upresnenie: Je tam nejaký trik skryť menu programu a titulok trvalo, podobne ako paneli nástrojov a stavový riadok?

R: Áno. V súbore INI, písať v sekcii [Menu] Aktívne = 0 do ponuky schovávať, v sekcii [Caption] Aktívne = 0, skryť názov programu.

 

O: Upresnenie: Je tam nejaký trik schovať spoločné zložky z Otvorený dialóg zoznam posledných zložiek/uložiť?

R: Áno. V súbore INI, písať v sekcii [Otvoriť] alebo [Save] Spoločný Folders = 0 skryť spoločné zložky (napríklad "My Pictures" atď.)

 

O: Som správca. Ako môžem nainštalovať IrfanView na serveri sa rovnakým nastavením pre všetkých užívateľov?

R: 1) Nainštalujte IrfanView na serveri

2) Nastavte možnosti IrfanView (vlastnosti atď.)

Ďalším krokom je nastavenie súboru INI "i_view32.ini" len pre čítanie.

Používatelia nemôžu zmeniť možnosti IrfanView už nie.

3) Aby sa zabránilo zmeny registra (združenia), môžete skryť dialóg Vlastnosti -> rozšírenie.

Zapísať do súboru INI:

ShowExtensionsDlg = 0 v sekcii [Extensions].

 

O: Som správca. Ako môžem nainštalovať IrfanView na serveri, ale každý užívateľ by mal uložiť/používať vlastné súbory INI?

R: 1) Nainštalujte IrfanView na serveri

2) napíš v globálnom súbore INI (i_view32.ini na serveri):

INI_Folder = zložka v sekcii [Others].

Príklady:

INI_Folder = C:\\TEMP, alebo

INI_Folder =%TEMP%, alebo

INI_Folder =%AppData%\\IrfanView, alebo

INI_Folder = C:\\TEMP\\% YOUR_ENVIRONMENT_VARIABLE%, alebo

INI_Folder =% YOUR_ENVIRONMENT_VARIABLE%\\folder

 

O: Som správca, IrfanView je nainštalovaný na serveri, každý užívateľ klobúk svoj vlastný súbor INI. Ako nastaviť predvolený jazyk programu, aby napr. Nemecký/Deutsch?

R: Metóda 1: Pripravte si špeciálny INI súbor s vlastnými predvolené nastavenia a skopírujte cez miestnu/users INI súboru.

Metóda 2: Zápis v globálnom súbore INI (i_view32.ini na serveri):

DefaultLang = dll-name v sekcii [Jazyk].

Príklad nemecky:

DefaultLang = deutsch.dll v sekcii [Jazyk].

 

O: Som správca. Ako môžem automatickej inštalácii/odinštalovanie IrfanView?

R: Zvyčajne si môžete stiahnuť ZIP verzia IrfanView a zásuvných moduloch a nasadiť súbory.

Self inštalácii verzie majú špeciálne štartovacie možností pre tichú inštaláciu (príklady, verzia 4.20):

1) IrfanView:

iview420_setup.exe /silent /folder="c:\\test folder\\irfanview"

iview420_setup.exe /silent /folder="c:\\test folder\\irfanview" /desktop=1 /thumbs=1 /group=1 /allusers=0 /assoc=1 /ini="%APPDATA%\\irfanview"

iview420_setup.exe /silent /folder="c:\\test folder\\irfanview" /ini="c:\\temp"

Ooľby:

Zložka: cieľovú zložku; ak nie je uvedené: Používa sa stará zložka IrfanView, ak nie nájdený, zložky "Program Files" je používaný

desktop: vytvoriť zástupcu na ploche; 0 = nie, 1 = yes (predvolená: 0)

thumbs: Vytvoriť zástupcu na ploche pre náhľady; 0 = nie, 1 = yes (predvolená: 0)

skupina: vytvoriť skupinu v ponuke Štart; 0 = nie, 1 = yes (predvolená: 0)

allusers: desktop / skupinové väzby sú pre všetkých užívateľov; 0 = aktuálny užívateľ, 1 = všetci užívatelia

assoc: ak sa používa, nastaviť priradenia súborov; 0 = žiadna, 1 = iba snímky, 2 = vybrať všetko (predvolené: 0)

assocallusers: ak sa používa, nastavte asociácia pre všetkých užívateľov (len Windows XP)

ini: ak sa používa, nastaviť vlastné INI zložku súborov (systémové premenné sú povolené)

2) Plugins:

irfanview_plugins_420_setup.exe /silent

irfanview_plugins_441_setup.exe /silent /folder="c:\\program files (x86)\\irfanview"

irfanview_plugins_x64_441_setup.exe /silent /folder="c:\\program files\\irfanview"

3) Odinštalovanie:

iv_uninstall.exe /silent

 

O: Som správca. Ako môžem nastaviť niektoré možnosti, ktoré majú byť pevné, rovnako ako tlačidlá na paneli nástrojov, prechádzanie súborov, mazanie súborov a pod?

R: V globálnom súboru INI (umiestnené v zložke IrfanView), môžete nastaviť niektoré hodnoty správca v správnom INI sekciách:

1) Pevná tlačidlá panela nástrojov:

[Toolbar]

Admin_Flag = value

(Ktorá bude použitá namiesto normálnej hodnoty "Vlajka")

2) Zakázať mazanie jednotlivých súborov:

[Others]

Admin_EnableDelete = 0 alebo 1

(1 znamená: mazanie zapnutý (default), 0 znamená: zmazanie zakázané)

3) Zakázať prehliadanie súboru:

[Viewing]

Admin_ViewAll= 0 alebo 1

(Ktorá bude použitá namiesto normálnej hodnoty "ViewAll" od: Vlastnosti -> browsing -> zobraziť všetky súbory)

 

O: Som správca. Ako možno nastaviť, ktoré šetria formáty by mali byť ponúkané v šetria/šetria-ako dialóg?

R: V globálnom súboru INI (umiestnené v zložke IrfanView), môžete nastaviť niektoré hodnoty správca v správnom INI sekciách:

[Save]

Admin_SaveFormats = Rozšírenie|Rozšírenie|

Príklad 2 formátoch:

Admin_SaveFormats = BMP|JPG|

Poznámka: môžete urobiť tiež v miestnej INI súboru (ak je voľba správcu nepoužíva), stačí použiť:

[Save]

SaveFormats = Rozšírenie|Rozšírenie|

Poznámka: Ak necháte hodnotu textu prázdne (bez predĺženia), tam uložiť dialógy nebudú použité vôbec, takže si môžete vypnúť Súbor -> Uložiť menu.

Stačí napísať:

SaveFormats = |

alebo Admin_SaveFormats = |

 

O: Som správca. Ako môžem nastaviť/aktualizovať licenciu IrfanView pre všetkých užívateľov?

R: Vložte licenciu (a/alebo iné možnosti admin zhora) do globálneho súboru INI (umiestnené v zložke IrfanView) a distribuovať.

1) Ak je IrfanView je nainštalovaný na serveri jazyku IrfanView v admin móde a vložte licenciu. To bude uložený v globálnom súbore INI a použité pre všetkých užívateľov.

2) Ak je IrfanView je nainštalovaný na lokálnych klientov jazyku IrfanView v admin móde a vložte licenciu. Distribuovať globálne súbor INI, skopírujte ho do zložky IrfanView na lokálnymi klientov.

Tu je príklad minimálna INI súboru (iba 5 riadkov) pre zložku IrfanView:

[Others]

INI_Folder =%AppData%\\IrfanView

[Registration]

Name = meno licenčné

Code = váš kód

 

O: Čo je ikona IrfanView, je to medveď alebo diabol alebo niečo iné?

R: To je červená CAT, cesty kat. Všimnite si, mám rád mačky, ale to je vtip;-)Some resources:
Elelur