Dr. Ian F. Akyildiz

Original: http://www2.ece.gatech.edu/research/labs/bwn/IFA/index.html

Dr. Ian F. AkyildizKen Byers Chair Professor in Telecommunications

Lab Broadband Wireless Networking
Škola Elektrotechniky a Výpočtovej Techniky
Georgia Institute of Technology

Centergy One, Room 5170
75 5th St. NW
Atlanta, GA 30308, USA

Telefón: +1 404 894 5141
Fax: +1 404 894 7883
E-mail: mailto:cordai@ece.gatech.edu

Administratívny Asistent: Cordai Farrar
E-mail: mailto:cordai@ece.gatech.eduŽivotopis

Ian F. Akyildiz získal titul BS, MS a PhD miery v počítačovej inžinierstva z University of Erlangen-Nürnberg v Nemecku v roku 1978, 1981 a 1984, resp. V súčasnej dobe je Ken Byers Chair Professor in Telecommunication a predseda telekomunikačnej skupiny so školou elektrotechniky a výpočtovej techniky, Georgia Institute of Technology a riaditeľ Broadband Wireless Networking Laboratory.

Od roku 2013, Dr. Akyildiz je FiDiPro Profesor (Finland Distinguished Professor Program (FiDiPro) podporovaná Academy of Finland) na Tampere University of Technology (TUT), ministerstva komunikácií inžinierstva, Fínsku a zakladateľ NCC (Nano Communications centrum).

Od roku 2008, Dr. Akyildiz je čestným profesorom s priemyselnú školu elektrotechnickou - Telecom BCN pri Katalánskej Polytechnickej Univerzity (UPC), Barcelona, ​​Catalunya, Španielsko a zakladateľ N3Cat (NaNoNetworking Center v Katalánsku).

Od roku 2011 pôsobí tiež ako Consulting kreslo Professor s King Abdulaziz Univerzity, Jeddah, Saudská Arábia. Medzi rokmi 2009 a 2012 pôsobil ako čestný profesor s ministerstvom elektrotechnika, elektronika a výpočtovej techniky na Univerzite v Pretórii v Juhoafrickej republike a zakladateľ Advanced senzorových sietí Lab.

Zastával hosťujúci profesúry na Universidad Técnica Federico Santa María, Čile, Univerzita Pierre et Marie Curie (Paríž VI), Ecole Nationale Supérieure telekomunikácií v Paríži, Francúzsko, Katalánskej polytechnickej univerzity (UPC), Barcelona, ​​Catalunya, Španielsko a Universitat Illes Baleares, Palma de Mallorca, Španielsko.

On je Editor-in-Chief Počítačových Sietí (Elsevier) Journal od roku 2000, zakladajúci Editor-in-Chief siete Ad Hoc Journal (Elsevier) v roku 2003, zakladajúci Editor-in-Chief Fyzickej Oznámenie (PHYCOM) Journal (Elsevier) v roku 2008 a zakladajúcim Editor-in-Chief nano komunikačných sietí (NANOCOMNET) Journal (Elsevier) v roku 2010.

Je to minulosť editor pre IEEE/ACM Transactions on Networking (1996-2001), Kluwer Journal of Computing Cluster (1997-2001), ACM-Springer Časopis pre Multimediálne Systémy (1995-2002), IEEE Transactions on Computers (1992-1996 ) a ACM-Springer Journal of bezdrôtových sietí (WINET) (1995-2005).

Hosťoval-editoval niekoľko špecifických otázok pre rôzne časopisy medzi 1988-2001. Bol to technický programový kreslo z "9th IEEE Computer Communications" dielne v roku 1994, pre ACM MOBICOM'96 (Mobile Computing a sieťovanie) konferencie IEEE INFOCOM'98 (Computer Networking Conference), rovnako ako IEEE ICC'2003 (International konferencia o komunikácii). Bol generálny Kreslo pre premier konferencii v bezdrôtových sietí, ACM MOBICOM 2002. On bol spoluzakladateľ a generálny spolupredsedom konferencie ACM SenSys (Sensor Systems) v Los Angeles, november 2003. On bol generálny predseda tretí Med Hoc (Stredomorskom Konferencia o Sieťach Ad Hoc), Bodrum, Turecko, jún 2004 a generálny predseda IFIP Networking'07 Konferencie v Atlante, Máj 2007.

Dr. Akyildiz slúži dozorných rád niekoľkých výskumných centier, časopisy, konferencie a publikácie firmy.

Dr Akyildiz je IEEE FELLOW (1996) s citáciou: "Pre príspevky k analýze výkonnosti počítačových komunikačných sieťach".

Dr Akyildiz je ACM FELLOW (1997) s citáciou: "U základného výskumu príspevkov: konečná kapacita modelov Queuing siete; Hodnotenie výkonu Time Warp paralelných simulácií, riadenie prevádzky v sieťach ATM a riadenie mobility v bezdrôtových sieťach".

Obdržal "Don Federico Santa Maria Medailu" za svoje služby na Universidad Federico Santa Maria v Čile v roku 1986.

On slúžil ako Národný Asistent pre ACM od roku 1989 až do roku 1998 a získal ACM Vynikajúca Distinguished Prednášajúci Ocenenia pre rok 1994.

Dr. Akyildiz prijal IEEE Leonard G. Abraham Odovzdanie Ceny (IEEE Communications Society) z roku 1997 za jeho kniha s názvom "Multimediálne Skupina Synchronizačný Protokoly pre Integrated Services Architektúry", publikovanej v Journal of IEEE Vybraných Oblastiach v Komunikáciách (JSAC) v januári 1996.

Dr. Akyildiz obdržal IEEE Harry M. Goode Memorial Award 2002 (IEEE Computer Society) s citáciou "pre významné a priekopnícke príspevky k pokročilým architektúry a protokoly pre bezdrôtové a satelitné siete".

Dr. Akyildiz získal najlepšie Tutorial Award 2003 Papiera (IEEE Communications Society) k tejto knihe s názvom "Vyšetrovanie o Senzorových Sietí" zverejnená v IEEE Communications Magazine, august 2002.

On tiež prijal ACM SIGMOBILE Mimoriadny Prínos Award 2003 pre jeho "priekopnícke príspevky v oblasti mobility a riadenie zdrojov pre bezdrôtové komunikačné siete", september 2003.

Dr. Akyildiz dostal v roku 2004 Georgia Tech Fakulta Research Autor Award za jeho "vynikajúcu záznam publikácií papierov medzi 1999-2003", apríl 2004.

On tiež prijal 2005 Distinguished Achievement Award fakulty od School of ECE, Georgia Tech, apríl 2005.

Dr Akyildiz je autorom pokročilé učebnicu "Bezdrôtových Mesh Sietí" publikoval John Wiley and Sons vo februári 2009.

Dr Akyildiz je autorom pokročilé učebnicu "Bezdrôtových Senzorových Sietí" publikoval John Wiley and Sons v auguste 2010.

Dr. Akyildiz dostáva Georgia Tech Vynikajúci Dizertačná Práca Poradcu Award za jeho 20+ rokov služby a oddanosti Georgia Tech a produkujú vynikajúcich doktorandov. On tiež dostane 2009 ECE Distinguished Mentor Award od Georgia Tech škole elektrotechniky a výpočtovej techniky Honors výboru fakulty.

Dr. Akyildiz dostane Najlepšiu Cenu Papiera pre "Narušiteľ klasifikácii, voľba kanálu a prenosu adaptácia pre bezdrôtových senzorových sietí" v ad hoc a senzorových sietí (AHSN) sympóziu v IEEE ICC, v júni 2009.

Dr. Akyildiz dostane Najlepšiu Cenu Papiera pre "Algoritmy pre nasadenie pre bezdrôtové podzemí senzorových sietí využívajúcich magnetickej indukcie" v IEEE Global Communications konferencie (Globecom), v decembri 2010.

Dr. Akyildiz dostane 2010 IEEE Communications Society Ad Hoc a Technický Výbor Sensor Networks (AHSN TC) Technická Recognition Award s citácie: "Za priekopnícke príspevky do bezdrôtových senzorových sietí a bezdrôtových mesh sietí", v decembri 2010.

Dr. Akyildiz dostane 2011 IEEE Computer Society W. Wallace McDowell Award za priekopnícke príspevky do sieťových architektúr bezdrôtových senzorov a komunikačných protokolov, v máji 2011.

Dr. Akyildiz obdrží 2011 TUBITAK (Turkish National Science Foundation) Exkluzívne Award za vynikajúce zásluhy o rozvoj štipendijného/výskumu na medzinárodnej úrovni.

Dr. Akyildiz dostane cenu Humboldt Research Prize Alexander von Humboldt nadácie v Nemecku, november 2013.

Dr. Akyildiz dostane ACM MSWIM Reginald A. Fassenden Award za citáciu: "Pre priekopnícke príspevky pre modelovanie a analýzu bunkových a multihop bezdrôtových komunikačných systémoch", september 2014.

Jeho aktuálne výskumné záujmy sú v Nanonetworks, Long Term Evolution (LTE) Advanced Networks, Cognitive Radio Networks and Wireless Sensor Networks.