Sartaj Sahni

Sartaj Sahni Významným Profesorom Počítačových a Informačných Vied a Inžinierstva
University of Florida

Sartaj Sahni je významným profesorom počítačových a informačných vied a inžinierstva na University of Florida. Je tiež členom Európskej akadémie vied, partnerský IEEE, ACM, AAAS a superpočítač ústav Minnesota, a Distinguished absolventa indického inštitútu technológie, Kanpur. V roku 1997 mu bola udelená Taylor L. Booth Education Award IEEE Computer Society "za zásluhy a výpočtovej techniky vzdelávania v oblasti dátových štruktúr, algoritmy a paralelné algoritmy", av roku 2003 mu bola udelená IEEE Computer Society W. Wallace McDowell Award.

Continue Reading

Richard Swinburne

Richard Swinburne Richard Swinburne
50, Butler Close
Oxford OX2 6JG

Začal jsem akademický život na univerzitě v Oxfordu, s vysokoškoláka (1954-7) a absolvent (1957-9) stupňů ve filozofii a pak diplom z teologie (1959-60). Během mého období jako vysokoškolák jsem vyvinul svůj trvalý zájem o všech ústředních problémů filozofie, a to zejména v otázce, zda existuje dostatečný důvod pro víru v Boha, a další particularily v doktrín křesťanského náboženství. (Jsem křesťanem celý svůj život a člen pravoslavné církve od roku 1995.)

Continue Reading

Dr. Lyle N. Long

Dr. Lyle N. Long Význačný Profesor Leteckého Inžinierstva, Výpočtovej Vedy a Matematika
Riaditeľ, Výpočtová Vedy Absolvent Menšie Programu
Postgraduálne Program Neuroscience
The Pennsylvania State University

Výpočtovej vedy a techniky, softvérové inžinierstvo, bezpilotné lietadlá, neurónové siete, inteligentné systémy, vysoko výkonné počítače a výpočtovú dynamika kvapalín.
Doctor of Science, The George Washington Univerzita, Washington D.C., 1983. (Advisors: F. Farassat a Michael K. Myers);

Continue Reading

Larry Wasserman

Larry Wasserman Profesor na Katedre Štatistiky
av Stroj Štúdium Odboru
Carnegie Mellon University

Larry A. Wasserman je kanadský štatistík a profesor na katedre štatistiky a strojového učenia odboru na Carnegie Mellon University.
Wasserman získal doktorát na univerzite v Toronte v roku 1988. Ten dostal Cenu predsedu COPSS v roku 1999 a Cenu CRM-SSC v roku 2002.
Bol zvolený členom Americkej štatistickej asociácie v roku 1996, člen Inštitútu matematickej štatistiky v roku 2004 a členom Americkej asociácie pre rozvoj vedy v roku 2011.

Continue Reading

Krishnendu (Krish) Chakrabarty

Krishnendu (Krish) Chakrabarty Elektrická a Výpočtová Technika
Duke University

Krish Chakrabarty bol na Duke University od roku 1998. Jeho súčasný výskum je zameraný na: testovanie a design-for-testovateľnosti integrovaných obvodov (najmä 3D a viacjadrové čipy); Digitálne Microfluidics, biočipy a cyberphysical systémy; optimalizácia digitálnej tlače a výroby systémovej infraštruktúry. Jeho výskumné projekty v nedávnej minulosti tiež čip chladenia pomocou digitálneho mikrofluidice, bezdrôtových senzorových sietí, a real-time vstavané systémy.

Continue Reading

James L. (Jay) McClelland

James L. (Jay) McClelland Lucie Stern Profesor v Sociálnych Vedách
Director, Centrum pre Myseľ, Mozog a Počítanie
Katedra Psychológie
Stanford University

Vítam a ďakujem vám za návštevu domovskú stránku. Som profesorom na katedre psychológie a riaditeľ Centra pre mysle, mozgu a počítanie na Stanforde. Môj výskum sa zameriava na širokú škálu tém v poznávací vede a poznávacie Neuroscience, vrátane vnímania a percepčného rozhodovaní; učenie a pamäť; jazyka a čítanie; sémantické a matematické poznanie; a kognitívny vývoj.

Continue Reading

Gilbert Strang

Gilbert Strang Profesor Matematiky
Massachusetts Institute of Technology

Gilbert Strang bol vysokoškolák na MIT a Rhodos učenec na Balliol College v Oxforde. Jeho Ph.D. Bol z UCLA a odvtedy učia na MIT. Bol si Sloan Fellow a Fairchild učenec a je členom Americkej akadémie umení a vied. Je profesorom matematiky na MIT, Honorary Fellow Balliol College a člen Národnej akadémie vied. On bol prezident SIAM v priebehu roku 1999 a 2000, a predseda spoločnej politiky rady pre matematiku. Získal von Neumann medaily Združenia USA pre Computational Mechanics, a Cenu Henrici pre aplikovanú analýzu.

Continue Reading