Profesor Adam Showman

Original: http://www.lpl.arizona.edu/~showman/

Adam Showman

Lunárny a Planetárna Laboratória

University of Arizona

Tucson, AZ 85721-0092

 

Úrad: Space Sciences 430

Telefón: (520) 621-4021

E-mail: showman a potom "at" a potom lpl.arizona.edu


Dr. Showman skúma dynamiku a vývoj planetárnych atmosfér a interiérov. Jeho atmosférický výskum v súčasnosti zameriava na obrie planéty - Jupiter, Saturn, Urán, Neptún, a stovky obrích planét, ktoré sú detekované okolo iných hviezd. absorpcia slnečné žiarenie a tepelné straty spôsobujú počasie vo všetkých týchto prostrediach, ale výsledky na rôznych planétach sú rôzne, v závislosti na sile solárneho ohrevu, v prítomnosti alebo neprítomnosti prachu a plynov mraky tvoriacich, rýchlosť otáčania, a ďalších vlastností , Obrích planét v našej slnečnej sústave majú vetry až desaťkrát silnejší ako zemskej cez oveľa slabšie solárny ohrev. Konkrétne otázky zahŕňajú: to, čo riadi hĺbku a silu tryskových prúdov v týchto bezodných atmosférach? Čo poháňa stovky hurikánu-ako viery, ktoré existujú, a ako sa tieto viery v interakcii s Jet streamy? Aká je úloha vodnej pary, ktorá je známa na Zemi zohrávať kľúčovú úlohu pri formovaní krvný obeh? Pre extrasolárnych planét, sme uprostred revolúcie v charakterizácii takzvanej "horúcich Jupiterov" - veľkých planét, ktoré sú až o 20-30 krát bližšie k svojim hviezdam ako Zem od Slnka Odstrelený hviezd, tieto tidally uzamknuté planéty zaberajú režim neviditeľné v našej slnečnej sústave. Polomery, hustoty, atmosférické skladby, denné strane spektra, a dokonca aj infračervené lightcurves obmedzovať vzory denné nočné teploty sú určené zo Spitzer Space Telescope, HST a groundbased pozorovanie. Dr. showman Výskum v tejto oblasti sa snaží pochopiť prúdenia v atmosfére o týchto exotických objektov, s cieľom vysvetliť súčasným aj budúcim lightcurves Spectra a ďalšie pozorovateľné. Základným cieľom je rozšíriť naše vedomosti dynamiky atmosféry za hranicami známych z našej slnečnej sústavy.

Interiér výskumu Dr. showman sa zameriava predovšetkým na ľadových satelitov vonkajšej slnečnej sústavy. Europa, Ganymedes, Enceladus, Miranda, Ariel, a ďalšie mesiace zobrazovať rozmanitý sortiment drážok, hrebene Rift údolia, narušil "chaos" regiónoch a prípadné cryovolcanic štruktúry, ktoré sú cudzie z pozemského pohľadu. Čo spôsobilo tieto terény? Prečo sú niektoré mesiace (Europa, Ganymedes Enceladus) silne prepracovaný zatiaľ čo iní (Callisto, Rhea, Mimas) relatívne mŕtvych? Ako geologické/geofyzikálne procesy sa líšia od tých na Zemi? Aká je úloha dychového vykurovanie a ohýbanie (čo je nepodstatné na Zemi, ale veľmi dôležité v mnohých ľadových satelitov)? Za akých podmienok môže konvekcia v interiéri vedenia satelitným k povrchu narušeniu? Ako sú geologickej histórie ovplyvňovaná orbitálnej históriou a naopak? A aká je interakcia povrchu Atmosféra vo smogu zahalené atmosfére Saturnovho najväčšieho mesiaca Titan? Toto je okrem iného otázky sú predmetom vyšetrovania.

Okrem aktívnych výskumných oblastí popísaných vyššie, Dr Showman má tiež dlhodobý záujem o dynamiky atmosféry, klíma, vnútorné štátnych a Geofyzikálny terestrickej planéty Zem, Mars a Venuša.

Tlačová správa k Jupiteru Jet streamy.

Kliknite tu pre ČKD o globálnom otepľovaní.